Grad Sarajevo – OSCE: Nastavak uspješne saradnje
Šeficu Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini, ambasadoricu Kathleen Kavalec, u Vijećnici su ugostili gradonačelnica Benjamina Karić i njen zamjenik Haris Bašić.
Gradonačelnica Karić je upoznala ambasadoricu Kavalec sa aktuelnim gradskim infrastrukturnim projektima, kao i o prioritetnim i budućim razvojnim planovima u korist građana Sarajeva.
“Na temelju nedavno potpisanog Sporazuma, potvrdila sam spremnost Grada Sarajeva da se svim svojim raspoloživim resursima i potencijalima uključi u borbu protiv korupcije koja je jedna od glavnih kočnica našeg razvoja i napretka. Želim da rad organa Grada Sarajeva svakom građaninu, u svakom trenutku, bude vidljiv i dostupan,” istakla je Karić.
Ukazala je i na već ostvarene kontakte sa gradonačelnicima Tuzle i Mostara s kojima je razgovarala o budućoj saradnji te time potvrdila svoju posvećenost jačanju veza Sarajeva sa drugim gradovima u BiH, najavljenu u svom inaugurativnom obraćanju.
Ambasadorica Kavalec istakla je dosadašnju uspješnu saradnju sa Gradskom upravom Grada Sarajeva. Poručila je da Misija OSCE-a u BiH ostaje posvećen partner novoj gradskoj administraciji i pružat će podršku unaprjeđenju standarda života građanki i građana, u skladu sa svojim mandatom.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić primio učesnike međunarodnog naučno...
- 24 Jul, 2026
Sarajevo mjesto susreta mladih naučnika iz cijelog svijeta
Grad Sarajevo: U toku radovi na uklanjanju riječnog mul...
- 24 Jul, 2026
U toku uklanjanje 10.000 m³ riječnog mulja
U sarajevskoj Vijećnici otvorena 21. Internacionalna lj...
- 23 Jul, 2026
Sarajevo ugostilo učesnike iz devet zemalja sa četiri kontinenta
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo