Zamjenik gradonačelnice Sarajeva Samir Avdić i predsjedavajući Gradskog vijeća Jasmin Ademović danas su ugostili predstavnike Lovačkog udruženja „Sarajevo“ na čelu sa predsjednikom Murizom Bukvom.
„Lovačka udruženja su neizostavni dio zajednice. Vjerujem da će nastavak saradnje sa Udruženjem doprinijeti očuvanju zaštite lovstva, divljači i prirode", naveo je Avdić.
Fokus sastanka je bio na obilježavanju 130 godina postojanja Udruženja. Povodom značajne godišnjice planiran je bogat program poput svečane akademije, sajma lovstva i izdavanje monografije na bosanskom i engleskom jeziku.
Bukva se zahvalio Gradu Sarajevu na podršci i prepoznavanju potreba LU, te naveo da je održavanje manifestacije predviđeno za septembar 2024. godine.
Današnjem prijemu prisustvovao je načelnik općine Novo Sarajevo Hasan Tanović.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj

Karić: Moramo graditi svijest o ljudskim pravima kod ml...
- 07 Dec, 2023
U susret obilježavanju 75. godišnjice Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima


Bh. prijestolnica u Novu 2024. s pravim sarajevskim der...
- 06 Dec, 2023
Spektakularni doček uz Zabranjeno pušenje, Crvenu jabuku, Bombaj štampu i Laku

Avdić na otvaranju Međunarodnog šahovskog turnira “Bosn...
- 06 Dec, 2023
Grad Sarajevo jedan od supokrovitelja

Održana komemoracija Hadžemu Hajdareviću, istaknutom bh...
- 06 Dec, 2023
Veliki pjesnik, vrsni poznavalac i majstor jezika
