Džehverović ugostila predstavnike Udruženja „Nova šansa“

Džehverović ugostila predstavnike Udruženja „Nova šansa“
  • 03 Apr, 2026

Predstavnici Udruženja „Nova šansa“, predvođeni predsjednikom Suvadom Spahovićem, boravili su danas u zvaničnoj posjeti Gradu Sarajevu, gdje ih je u Vijećnici ugostila zamjenica gradonačelnika, Mirela Džehverović.

Ovom prilikom, iz Udruženja su zamjenici uručili simboličan poklon – „Sarajevsku ružu ‘92.–‘95.“, nastalu u okviru „Edukativno-kreativne radionice“.

Naime, „Sarajevska ruža“ rezultat je zajedničkog angažmana učenika iz osam osnovnih škola sa područja Općine Novo Sarajevo i Centra „Vladimir Nazor“.

Susret je protekao u vrlo konstruktivnom, ali srdačnom razgovoru o značaju njegovanja kulture sjećanja, posebno među mlađim generacijama.

Džehverović je zahvalila predstavnicima Udruženja na posjeti i uručenom poklonu, poručujući kako ovakve inicijative jačaju osjećaj društvene solidarnosti.

Ističe da će Grad Sarajevo i u budućnosti podržavati projekte koji afirmiraju kreativnost, zajedništvo i aktivno učešće mladih u društvenim procesima.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj