Gradonačelnica ozvaničila završetak projekta pejsažno oblikovanje ulica
- Ovim projektom željeli smo da oplemenimo naš grad cvijećem, ukrasnim drvećem, i ostalim zelenilom koje mu je nedostajalo. Također, ovim novim sadnicima želimo da sarajevske ulice poprime metropolski izgled, te da uopće naš grad izgleda ljepše, bude ugodan za življenje, ali i privlačan za turiste – istakla je gradonačelnica Borovac i apelovala na građane Sarajeva da se sa više odgovornosti odnose prema ovim žardinjerama, ali i prema zelenilu u gradu uopće jer je to u interesu svih nas.
Prof. dr. Vladimir Beus istakao je značaj ovog projekta kojim se postavlja zelenilo u gradu na onim mjestima gdje ga nije bilo, te se zahvalio Gradskoj upravi što je prepoznala važnost ovog projekta.
Prof. dr. Tatjana Ljujić-Mijatović, koordinator projekta, izrazila je zadovljstvo realizacijom projekta kojim se poboljšava fizionomija našeg grada, te je naglasila da će ovaj projekat puni sjaj zapravo dobiti tek na proljeće, kada u žardinjere bude zasađen veći broj ukrasnih biljnih vrsta.
Osman Delić, direktor KJKP "Park" istakao je da je u okviru ovog projekta postavljeno 400 žardinjera: 200 novih i 200 starih koje su obnovljene i prefarbane, a za njihovo buduće održavanje brinut će se radnici "Parka".
Grad Sarajevo je sa 60.000 KM finansijski podržao realizaciju ovog projekta, koji je obuhvatao sadnju ukrasnog drveća, grmlja, cvijeća te postavljanje žardinjera duž ulica Maršala Tita, Ferhadije, Trga fra Grge Martića i Sarača.
Izvor: Gradska uprava
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026