Press konferencija povodom održavanja prijateljske utakmice između vaterpolista Neuma i Sarajeva
Na konferenciji novinarima su se obratili: zamjenik gradonačelnice Sarajeva Josip Jurišić, direktor JP "Olimpijski bazen Otoka" Mujo Gec, predsjednik Uprave Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo Janko Gojković i glavni trener za vaterpolo Edin Baralić.
Dogradonačelnik Jurišić izrazio je zadovoljstvo zbog održavanja ove prijateljske utakmice. "Grad Sarajevo se izgradnjom Olimpijskog bazena na Otoci opredjelio da afirmira plivačke sportove u Sarajevu. Sada imamo ekspanziju plivačkog sporta u Sarajevu, do sada je osnovano 18 plivačkih klubova koji redovno treniraju u bazenu.", istakao je Jurišić te obećao i buduću podršku Grada plivačkim klubovima i Olimpijskom bazenu.
Direktor bazena Mujo Gec rekao je da Olimpijski bazen spremno dočekuje sutrašnju utakmicu, a večeras je domaćin igračima HAVK Mladost iz Zagreba koji se nalaze na pripremama u Sarajevu.
Trener Baralić naglasio je da Gradski klub vodenih sportova Sarajevo ima dobru ekipu koja će se moći suprostaviti ekipi "Jadrana" iz Neuma.
Janko Gojković se u ime Uprave Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo zahvalio Gradu Sarajevu i Olimpijskom bazenu "Otoka" na podršci organizaciji ove prijateljske utakmice.
Izvor: Služba za odnose s javnošću Grada Sarajeva
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
U sarajevskoj Vijećnici otvorena 21. Internacionalna lj...
- 23 Jul, 2026
Sarajevo ugostilo učesnike iz devet zemalja sa četiri kontinenta
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Thu Jul, 2026