Održana press konferencija povodom organizacije Javnog dočeka Nove 2011. godine u Sarajevu
U Gradskoj upravi Grada Sarajeva danas je održana press konferencija povodom Javnog dočeka Nove 2011. godine u Sarajevu u organizaciji Grada Sarajeva. „Javni doček Nove 2011. godine u Sarajevu, koji organizuje Grad Sarajevo u saradnji sa općinama Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad, Kantonom Sarajevo i Turističkom zajednicom KS, sastojat će se iz dva dijela. Centralni program održat će se 31.12.2010. sa početkom u 21 sat do ranih jutarnjih sati na Trgu djece Sarajeva, odnosno na platou ispred BBI centra. Centralni program bit će obilježen i vatromet-koreografijom koja će predstavljati poseban ugođaj. Dječiji program koji će činiti predstava „Kako je Dudu ukrao Djeda Mraza“ i podjela poklona održat će se u Multimedijalnoj sali Općine Novi Grad u dva termina. Prvi je 30.12.2010. u 18 sati za djecu iz odgojno-obrazovnih institucija grada Sarajeva, a drugi je 31.12.2010. u 17 sati. S obzirom da je ograničen broj mjesta bit će štampane gratis ulaznice za Dječiji program 31. decembra koje će se dijeliti putem medijskih pokrovitelja.“, rekao je Igor Kamočaji, zamjenik gradonačelnika i predsjednik IO za pripremu i organizaciju programa.
Savjetnik gradonačelnika i član IO Benjamin Isović predstavio je Centralni program 31.12.2010. čiji će učesnici biti: Zabranjeno pušenje, Bombaj štampa, Erogene zone, Dino Voice Band, Pink Panter Band, Abba Real Tribute i DJ Focho.
„Kako je Dudu ukrao Djeda Mraza“ je predstava glumaca Aide Bukve, Kemala Čebe, Nusmira Muharemovića i Adnana Gore. Glumica Aida Bukva kazala je da je predstava predstava zabavnog karaktera namijenjena za najmlađe ali i starije, te da oslikava trenutnu situaciju u našoj zemlji.
Javni doček Nove 2011. godine održavat će se pod sloganom „Ne gasite svjetlo!“. Medijski pokrovitelji su: FTV, RSG, Oslobođenje, SAN, portal „Sarajevo-x“ i METROMEDIA. Sponzor je Sarajevo-osiguranje.
I ove godine vodit će se računa o sigurnosnoj situaciji u novogodišnjoj noći. „MUP KS već je od 13.12.2010. započeo akciju oduzimanja pirotehničkih sredstava, a kazne u skladu sa Zakonom bit će od 300 do 900 KM za prodaju, kupovinu i upotrebu pirotehničkih sredstava, te od 400 do 1200 KM za roditelje maloljetnika kod kojih se pronađu ta sredstva.“, istaknuo je Irfan Nefić, portparol MUP-a KS.
Za ovogodišnji Javni doček Nove 2011. godine u Sarajevu Grad je osigurao 80.000 KM, četiri gradske općine po 10.000 KM, Kanton Sarajevo 20.000 KM, Turistička zajednica 10.000 KM i Sarajevo-osiguranje 10.000 KM.
Predsjednik IO Igor Kamočaji zahvalio je BBI centru na saglasnosti za održavanje Centralnog programa, te KJKP „Rad“ i „Park“ na doprinosu u organizaciji ovog događaja.
Kamočaji je pozvao sve građane Sarajeva, ali i svih gradova i općina u Bosni i Hercegovini kao i turiste iz inozemstva da dođu na zajedničku zabavu i doček Nove 2011. godine uz kvalitetan i besplatan program.
.JPG]
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo