Gradonačelnik Komšić i turski ambasador Erginay u šetnji Sarajevom
Prilikom šetnje susreli su se i sa Gordanom Memišević, glavnom menadžericom ovog projekta i Jean Fransoa Daoulasom, francuskim arhitektom i urbanistom koji u BiH živi i radi od 1994. godine.
Šetnju su nastavili prema gradskoj Vijećnici koju ambasador Erginay nije do sada imao priliku posjetiti. Gradonačelnik Komšić je ovom prilikom ambasadora upoznao sa historijatom same građevine i cjelokupnim procesom obnove ovog svjetskog simbola susreta civilizacija koji je prikazan i u stalnoj izložbenoj postavci „Sarajevska Vijećnica još jednom“, otvorenoj 01. augusta tekuće godine. Razgovarajući o različitim sadržajima i funkciji Vijećnice, turski ambasador je inicirao koncert turskih umjetnika klasične muzike u ovoj impozantnoj građevini u narednom periodu.
Nakon obilaska Vijećnice prošetali su starim dijelom grada, te posjetili Art kuću Sevdaha u kojoj ih je Armis Mašić, predsjednik Skupštine udruženja Promokultura ispred Art Kuće Sevdaha upoznao sa aktivnostima i događajima koji se održavaju u ovom jedinstvenom prostoru.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić primio učesnike međunarodnog naučno...
- 24 Jul, 2026
Sarajevo mjesto susreta mladih naučnika iz cijelog svijeta
Grad Sarajevo: U toku radovi na uklanjanju riječnog mul...
- 24 Jul, 2026
U toku uklanjanje 10.000 m³ riječnog mulja
U sarajevskoj Vijećnici otvorena 21. Internacionalna lj...
- 23 Jul, 2026
Sarajevo ugostilo učesnike iz devet zemalja sa četiri kontinenta
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jul, 2026