Ambasador Kraljevine Maroko predložio bratimljenje Sarajeva sa jednim od marokanskih gradova
Mogućnosti za intenziviranjem saradnje i zajedničkog investiranja postoje u oblastima turizma, poljoprivrede, halal industrije, u oblasti proizvodnje i prerade fosfata kojim Maroko obiluje, potom u elektroprivredi i izvozu naših roba, posebno uglja za potrebe marokanskih termoelektrana, te u izvozu drvne građe, gotovog namještaja i pitke vode iz BiH u Maroko.
Smatrajući da je saradnja između dvije lokalne zajednice efikasnija, ambasador El Kadiri je predložio bratimljenje Sarajeva sa jednim od marokanskih gradova. „Neka se to u početku realizuje sa gradom Fesom, s obzirom da njegov univerzitet pohađa veliki broj studenata iz Bosne i Hercegovine“, kazao je marokanski ambasador te ukazao na mogućnosti zajedničke saradnje među gradovima kroz projekte u oblasti kulture, sporta, umjetnosti, tehničke kulture, turizma.
Zamjenik gradonačelnika Čović se zahvalio ambasadoru Kadiriju na interesu za Sarajevo te kazao da će sa ambasadorovim prijedlogom o bratimljenju upoznati gradonačelnika Ivu Komšića i Gradsko vijeće Grada Sarajeva.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić primio učesnike međunarodnog naučno...
- 24 Jul, 2026
Sarajevo mjesto susreta mladih naučnika iz cijelog svijeta
Grad Sarajevo: U toku radovi na uklanjanju riječnog mul...
- 24 Jul, 2026
U toku uklanjanje 10.000 m³ riječnog mulja
U sarajevskoj Vijećnici otvorena 21. Internacionalna lj...
- 23 Jul, 2026
Sarajevo ugostilo učesnike iz devet zemalja sa četiri kontinenta
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jul, 2026