Postavljena saobraćajna signalizacija na više lokacija na području općine Novo Sarajevo
Na području MZ “Čengić Vila II” završeni su radovi na postavljanju znakova vertikalne saobraćajne signalizacije, a izvršeno je i iscrtavanje horizontalne saobraćajne signalizacije.
Kako bi se spriječilo parkiranje vozila ispred ulaza u stambene objekte za potrebe stanovnika u ulici Džemala Bijedića br. 25a do 25f, izvedeni su radovi na iscrtavanju improviziranog trotoara na navedenoj adresi.
U skladu sa Ugovorom obilježeni su parking prostori u ulicama: dr. Fetaha Bećirbegovića, Igmanska, Paromlinska i Kolodvorska. Sanirani su objekti za smirenje saobraćaja tzv. „ležeći policajci“ u naselju Velešići i postavljena zaštitna ograda u naselju Pofalići.
Na 25 mjesta na prostoru općine postavljena su nova, kao i zamijenjena oštećena saobraćajna ogledala.
U Vilsonovom šetalištu definirana je traka za jednosmjerno kretanje vozila fizičkim barijerama – ivičnjacima.
Cilj navedenih radova je obezbjeđenje funkcionalnosti odvijanja saobraćaja uz zaštitu svih učesnika u saobraćaju, kao definiranje parking mjesta dozvoljenog parkiranja.
Za ove namjene izdvojeno je oko 40.590 KM. Izvođač radova za je firma „SACOM d.o.o. Sarajevo“ – Ilijaš.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo