U Sarajevu obavljene mini pripreme Taekwondo reprezentacije BiH
(FENA) - Mini pripreme kadetske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine u Taekwondou održane su ovog vikenda u Sarajevu.
Pripreme je organizirao Taekwondo savez Bosne i Hercegovine u saradnji sa Federalnim Taekwondo savezom.
Treninge su vodili treneri Ibrahim Kolja, Petar Boban i Mladen Ristić, a pripreme su organizirane kako bi se napravila selekcija BiH za predstojeće Evropsko prvenstvo za kadete i seniore.
Podsjećamo, Bosna i Hercegovina je početkom ove godine dobila organizaciju Evropskih takmičenja u pet kategorija, ali će zbog pandemije COVID-19 biti održano samo kadetsko i seniorsko prvenstvo. Domaćin će biti grad Sarajevo u periodu od 10. do 13. decembra ove godine.
Kako je istakao Samir Šarić, predsjednik organizacionog odbora, prateći instrukcije nadležnih u vezi sa pandemijom i u svakodnevnoj komunikaciji sa Evropskom Taekwondo federacijom, pripremaju se svi detalji ovog prestižnog događaja. Lokacija Evropskog prvenstva za kadete i seniore trebao bi biti Hotel Hills, a samom događaju moći će pristupiti samo takmičari, treneri i stručno osoblje.
Iz Taekwondo saveza su istakali i saradnju sa Olimpijskim komitetom BiH iz kojeg stručnim savjetima i dodatnom edukacijom pomažu organizaciju ovog, ali i drugih događaja u organizaciji Taekwondo saveza BiH.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo