FHMZ: Prognoza vremena do kraja sedmice
Jutros je u Bosni i Hercegovini oblačno. U Bosni pada i snijeg i kiša, a u Hercegovini kiša.
Temperature zraka izmjerene u 7 sati: Bjelašnica -4; Gradačac 0; Bijeljina, Sanski Most i Tuzla 1; Banja Luka, Bihać, Bugojno, Doboj, Ivan-sedlo i Jajce 2; Drvar i Livno 3; Sarajevo 4; Zenica 5; Grude 6; Mostar, Stolac i Trebinje 8; Neum 9 stepeni.
Atmosferski pritisak u Sarajevu iznosi 930Pa, za 13hPa je manji od normalnog i raste.
Danas će u Bosni i Hercegovini prevladavati pretežno oblačno vrijeme. Glavnina padavina prijepodne. U drugoj polovini dana postepeno smanjenje oblačnosti i prestanak padavina. U Bosni će padati snijeg ili susnježica, u jutarnjim satima u nizinama će padati i kiša. U Hercegovini kiša u jutarnjim satima. Vjetar umjerene jačine sjevernog smjera. Dnevna temperatura zraka većinom između -1 i 4, na jugu zemlje od 8 do 12 stepeni.
U Sarajevu pretežno oblačno sa kišom do prijepodneva. Sredinom dana može padati slab snijeg. U poslijepodnevnim satima bez padavina. Najviša dnevna temperatura zraka 4 stepena.
Petak: U Bosni umjereno do pretežno oblačno vrijeme. U večernjim satima se očekuje i slab snijeg. U Hercegovini pretežno vedro, uz postepeno naoblačenje. Vjetar slab do umjerene jačine sjevernog smjera. Jutarnja temperatura zraka većinom između -10 i -5, na krajnjem jugu zemlje do 0, a najviša dnevna temperatura većinom između -7 i -1, na jugu zemlje od 4 do 7 stepeni.
Subota: Umjereno do pretežno oblačno i prohladno vrijeme. Ponegdje u centralnim i istočnim područjima i sa slabim snijegom. Tokom dana postepeno smanjenje oblačnosti. Jutarnja temperatura zraka većinom između -10 i -5, na krajnjem jugu zemlje do 0, a najviša dnevna temperatura većinom između -7 i -1, na jugu zemlje od 4 do 7 stepeni.
Nedjelja: Umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Ponegdje u Bosni i sa slabim snijegom. Jutarnja temperatura zraka većinom između -10 i -5, na krajnjem jugu zemlje do -1, a najviša dnevna temperatura većinom između -7 i -1, na jugu zemlje od 4 do 7 stepeni, javlja Federalni hidrometeorološki zavod.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jul, 2026