Zamjenici gradonačelnice Margetić i Bašić o projektima i inicijativama različitih partnera
Zamjenici gradonačelnice Sarajeva Anja Margetić i Haris Bašić sastali su se danas sa predstavnicima Udruženja „Aktiva“ i Obrtničkom komorom Kantona Sarajevo, koji su im prezentirali svoje projekte i ideje.
Varja Nikolić, predsjednica Udruženja „Aktiva“ predstavila je pilot projekat na temu očuvanja i unaprjeđenja kvalitete života u starosnoj životnoj dobi. U fokusu projekta je kako starijim osobama omogućiti da svojim znanjem, iskustvom i vještinama, kao aktivni učesnici, doprinesu kako lično sebi tako i razvoju lokalne zajednice.
Tokom susreta sa Naserom Idrizagićem, predsjednikom i Kemalom Isanovićem, sekretarom Obrtničke komore KS, razgovaralo se o već postojećoj saradnji sa Gradom Sarajevom na projektima i zajedničkim aktivnostima s ciljem očuvanja obrta i popularizacije starih zanata, pogotovo kod školske omladine.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Otvorena biciklistička staza „Giro di Ćiro Sarajevo–Pal...
- 08 Jun, 2026
Uspješna saradnja Evropske unije i lokalnih zajednica
Gradonačelnik Samir Avdić: Edin je živio novinarstvo do...
- 08 Jun, 2026
Komemoracija u Narodnom pozorištu
Sarajevo proglašeno najboljom svjetskom destinacijom za...
- 08 Jun, 2026
Prema izboru magazina National Geographic
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo