Susret podsekretara Ministarstva ekonomije UAE i Predraga Puharića
NJ.E. Abdulla Ahmed Al Saleh, podsekretar Ministarstva ekonomije Ujedinjenih Arapskih Emirata, bio je današnji gost gradonačelnika Predraga Puharića u sarajevskoj Vijećnici!
Visoka delegacija UAE predvođena Al Salehom počasni je učesnik ovogodišnjeg 14. po redu Sarajevo Business Foruma.
Svoj dolazak u bh. prijestolnicu ovjekovječio je susretom sa gradonačelnikom Puharićem i posjeti jednog od sarajevskih simbola.
„Zadovoljstvo je biti domaćin gostima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata predvođenih uvaženim podsekretarom Ministarstva ekonomije. Konkretan razgovor o mogućnostima realizacije investicija i razvoja glavnog grada Bosne i Hercegovine. Ohrabren sam spremnošću UAE za saradnju i intenziviranje postojećih odnosa“, istakao je Puharić.
Na ovaj se način, poručuju sagovornici, otvaraju prilike i gradi čvrst temelj za brži razvoj, ne samo BiH, nego cijelog regiona.
Podsjetimo, NJ.E. Al Saleh je na jučerašnjem otvorenju SBF-a 2025, jednog od najvažnijih poslovnih regionalnih događaja, istakao važnost kontinuirane podrške Bosni i Hercegovini i Sarajevu.
Gradonačelniku Puhariću je zahvalio na srdačnoj dobrodošlici i otvorenom razgovoru o mogućnostima saradnje dviju zemalja, ali i njihovih prijestolnica.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026