Prijem prvog ambasadora Irana u BiH i počasnog građanina Sarajeva, Muhammada Taheriana
Gradonačelnik Sarajeva Predrag Puharić ugostio je danas u Vijećnici Muhammada Ibrahima Taheriana, prvog ambasadora Islamske Republike Iran u Bosni i Hercegovini i počasnog građanina Sarajeva.
Povod njegovog dolaska u Bosnu i Hercegovinu, pored zvanične posjete gradonačelniku Sarajeva, jeste i prisustvo obilježavanju 30. godišnjice genocida u Srebrenici – jednog od najtragičnijih događaja u novijoj historiji Evrope. Gosp. Taherian je tom prilikom još jednom izrazio solidarnost s porodicama žrtava i i jasno opredjeljenje za istinu i pravdu.
Tokom srdačnog susreta razgovarano je o historijskoj ulozi Taheriana u vremenu kada je Bosna i Hercegovina prolazila kroz najteže trenutke svoje savremene historije.
„Počašćeni smo što imamo priliku još jednom ugostiti čovjeka koji je pokazao istinsku solidarnost s našim gradom u najtežim vremenima. Njegova podrška nije zaboravljena i zauvijek ostaje dio kolektivnog pamćenja Sarajeva“, kazao je gradonačelnik Puharić.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026