Gradonačelnik Avdić odao počast hrabroj majci i srebreničkoj heroini Hatidži Mehmedović
Danas se navršava sedam godina od smrti hrabre majke i srebreničke heroine, rahmetli Hatidže Mehmedović.
Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić tim povodom odao je počast i položio cvijeće na spomen-ploču na česmi u Terzibašinoj ulici u znak sjećanja na Hatidžu Mehmedović koja je postala simbol majčinske snage i borbe za istinu i pravdu.
Više od dvije decenije dostojanstveno je nosila teret nezamislive boli zbog gubitka sinova, muža, oca, braće i mnogih najmilijih u srebreničkom genocidu. Ipak, ni u trenucima najveće boli nije posustajala.
Na čelu Udruženja „Majke Srebrenice“ neumorno je obilazila institucije, razgovarala s međunarodnim zvaničnicima, svjedočila širom svijeta kako bi se čuo glas žrtava i kako bi istina o najstrašnijem zločinu počinjenom u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, ostala zauvijek zapamćena.
Gradsko vijeće Grada Sarajeva, u julu 2018. godine, donijelo je odluku da česma pored Terzibašine džamije nosi naziv Česma sjećanja Terzibašina – Hatidža Mehmedović, kao trajni podsjetnik na njenu borbu, hrabrost i glas koji je odjekivao širom svijeta.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom pozorištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo