Gradonačelnica razgovarala sa ambasadorom Indije
"Raduje me što će se u okviru programa "Sarajevske zime" održati "Sedmica indijskog filma" i što će naši filmski stvaraoci imati priliku također da prezetiraju svoja ostvarenja u toku "Sedmice bh. filma u Nju Delhiju". Također vam se zahvaljujem na pomoći u uspostavljanju Centra informacionih tehnologija u sklopu Sarajevskog univerziteta, koji će doprinijeti poboljšanju kvaliteta obrazovnog procesa.", istakla je gradonačelnica Borovac prilikom susreta sa ambasadorom Indije.
"Sarajevo važi za evropsku kulturnu metropolu, te saradnju u oblasti kulture sa Sarajevom smatramo posebno važnom.", rekao je ambasador Indije podsjećajući da je glavni grad BiH po svojoj multikulturalnosti vrlo blizak kulturi koju baštine indijski gradovi.
NJ. E. Shri Ranjit Rae dodao je da pored kulturne Nju Delhi i Sarajevo imaju potencijale da razvijaju i privrednu saradnju, te je prenio spremnost indijskih privrednika da investiraju u naš grad i zemlju. On je najavio kako će uskoro organizirati dolazak indijskih privrednika u Sarajevo kako bi se definirali pravci buduće privredne saradnje.
Izvor: Gradska uprava
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom pozorištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo