Sarajevski maratonac Erol Mujanović učestvovao na 1. Međunarodnom polumaratonu na Hvaru

Sarajevski maratonac Erol Mujanović učestvovao na 1. Međunarodnom polumaratonu na Hvaru
  • 23 Aug, 2011
U organizaciji Udruženja “Hvar Marathon”, Grada Hvara i Atletskog kluba Sljeme 20.08.2011. održan je Prvi međunarodni hvarski polumaraton,  na kome je u ime grada Sarajeva učestvovao maratonac Erol Mujanović, predsjednik Udruženja “Marathon” Sarajevo. Njegovo učešće na ovom polumaratonu omogućili su Grad Hvar i Grad Sarajevo.

Mujanović je zauzeo 35 mjesto, a startovalo je preko 100 osoba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Mađarske, Italije, Slovenije, Irske, Španije, Meksika, Poljske, Austrije, Finske, Njemačke, Francuske i Velike Britanije.

Utrka se održavala na asfaltiranoj stazi. Pobjeda u muškoj konkurenciji otišla je  u Mađarsku, dok je u ženskom dijelu polumaratona slavila članica zagrebačkog Agrama - Matea Matošević.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj