Gradonačelnik Ivo Komšić posjetio ambasadoricu Francuske kako bi izrazio solidarnost i podršku građana Sarajeva
„Žao mi je što se ovo desilo. Pariz je grad evropske civilizacije i kulture. Ovo je napad na sve, ovo je teroristički čin koji ne bira vjeru, boju ili naciju, već je usmjeren protiv ljudskih, kulturnih i civilizacijskih vrijednosti, te slobode uopće. Drago mi je da francuska javnost u ovom činu nije akcentirala niti jednu religiju i time nije dozvolila teroristima da religija razdvoji ljude“, istaknuo je gradonačelnik Komšić.
Zahvalivši se na dolasku i riječima podrške gradonačelnika Komšića, ambasadorica Bodonyi je istakla da ovaj čin neće zaustaviti kritiku i kulturu izražavanja. „Ono što me je ohrabrilo je podrška Sarajlija koji su odmah sinoć poslije ovog napada ispred Ambasade upalili svijeće. To je dokaz jedinstva i solidarnosti o kojoj je govorio i predsjednik Republike Francuske,“ kazala je Bodonyi te istaknula da život treba nastaviti ne zaboravljajući, ali i ne ističući.
„Dokazi prijateljstva koji dolaze iz cijele međunarodne zajednice pomažu da se ovaj šok ublaži i prevaziđe. Ako su teroristi mislili da okupe muslimansku zajednicu i da je okrenu protiv drugih, u tome nisu uspjeli“, istaknula je na kraju ambasadorica Bodonyi.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo