Gradonačelnik Skaka i ambasador Ogawa: konkretizirati saradnju između Sarajeva i Hirošime u oblasti kulture, turizma i upravljanja otpadom
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka susreo se danas sa ambasadorom Japana u BiH, Nj. E. Kazuya Ogawom, koji mu je čestitao na izboru prvog čovjeka grada. Skaka se ovom prilikom zahvalio Vladi i narodu prijateljskog Japana, koji je kao jedan od najvećih bilateralnih donatora, odigrao značajnu ulogu u poslijeratnoj rekonstrukciji Sarajeva i Bosne i Hercegovine.

Gradonačelnik Skaka i ambasador Ogawa izrazili su zadovoljstvo uspostavljanjem prijateljskih odnosa između Sarajeva i Hirošime.
„Želja nam je da Deklaraciju o razmjeni iskustava i saradnji između dva grada, koju smo potpisali, stavimo što prije u funkciju i pokrenemo realizaciju dogovorenih vidova saradnje u oblasti upravljanja i reciklaže otpada, kulture i turizma“, istakao je gradonačelnik Sarajeva.
Skaka je iskazao spremnost da ova gradska administracija, u okvirima svojih mogućnosti, pruži što je potrebno za organizaciju manifestacije „Dani Japana u Sarajevu“, koja bi približila kulturu ove prijateljske zemlje građanima bh. prijestolnice.

Ovom prilikom, ambasador Ogawa je pozvao gradonačelnika Sarajeva da učestvuje na 9. Generalnoj konferenciji Gradonačelnika za mir, od 7. do 10. augusta ove godine u Nagasakiju, obzirom na članstvo Sarajeva u međunarodnoj asocijaciji „Gradonačelnici za mir“ koja podržava program potpunog ukidanja atomskog naoružanja do 2020. godine.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom pozorištu
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo