Čelnici Grada Sarajeva sastali se sa parohom sarajevskim Vanjom Jovanovićem
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka i njegov zamjenik Milan Trivić sastali su se danas sa protojerejom – stavroforom Vanjom Jovanovićem, parohom sarajevskim u prostorijama Stare pravoslavne crkve na Baščaršiji.

„Sarajevo kao glavni grad BiH i grad koji baštinu bogatu i dugu tradiciju sve četiri konfesije podržava rad i djelovanje vjerskih zajednica i crkava“, istakao je Skaka, te dodao da je ranijih godina Grad Sarajevo kroz Komisiju za odnose sa vjerskim zajednicama i crkvama podržavao aktivnosti i projekte vjerskih zajednica i crkava te donio Pravilnik o kriterijima za raspodjelu i dodjelu sredstava.
Na sastanku je dogovoreno da će se saradnja između Grada i Stare pravoslavne crkve u Sarajevu nastaviti i još više intenzivirati.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026