Dani kulture Istanbula u Sarajevu
Manifestacija “Dani kulture Istanbula u Sarajevu”, počela je večeras koncertom turske pjevačice Emel Sayin na Trgu Alije Izetbegovića u organizaciji pobratimskih gradova Istanbula i Sarajeva.
Tim povodom gradonačelnik Istanbula Kadir Topbaş boravio je u jednodnevnoj posjeti glavnom gradu BiH.

Dolazak visokog gosta iz Turske u Sarajevo još jednom potvrđuje snažne prijateljske veze te intenzivnu saradnju u različitim oblastima, dva grada koji ove godine obilježavaju 20 godina pobratimskog odnosa.

Program u okviru kojeg će se predstaviti umjetnici iz Istanbula održavat će se do 28. augusta na Trgu Alije Izetbegović, u sklopu kojeg su organizirani koncerti orkestra Grada Istanbula, nastupi folklornih grupa iz Turske, te koncerti poznatih turskih pjevača Hakana Pekera, Ziynet Sali, Coşkuna Karademija i Neşe Demir.
Izložbu ”Dani kulture Istanbula“, koja je danas i zvanično otvorena u sarajevskoj Vijećnici, građani će moći pogledati u periodu od 25. augusta godine do 11. septembra.

Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026