Gradonačelnik u društvu osnovaca i mališana iz vrtića pogledao predstavu „Priče iz Sarajevske žičare“

Gradonačelnik u društvu osnovaca i mališana iz vrtića pogledao predstavu „Priče iz Sarajevske žičare“
  • 06 Mar, 2019

Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka danas je u društvu osnovaca i mališana iz vrtića, na sceni Međunarodnog centra za djecu i omladinu „Novo Sarajevo“, pogledao predstavu „Je li to samo san“ (Priče iz Sarajevske žičare), koju je podržao Grad Sarajevo. Lajt motiv predstave jeste da se kroz muziku, ples, video i humor, djeci ispriča priča o Trebevićkoj žičari i značaju ovog simbola za grad Sarajevo.

Glumci Dina Mušanović i Adis Omerović spremno su dočekali publiku i sa mnogo energije i ljubavi na scenu iznijeli sve ono što je, prema tekstu Žanete Trišić – Bajramović, zamislio i postavio Mario Drmać, koji se pobrinuo za režiju, scenografiju, kostime i masku.

Predstava "Priče iz Sarajevske žičare" je multimedijalna, te će dječica biti u prilici proputovati i ostalim bh. gradovima. Neki su bili, neki će ponovo doći, neki su posjetili Žičaru, a neki posebno maštaju o toj posjeti.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj