Uručeno 160 ugovora za stipendije iz Fonda Bejtu-l-mal Rijaseta IZ BiH
SARAJEVO, 18. januara (FENA) - U Gazi Husrev-begovoj biblioteci u Sarajevu, učenicima i studentima uručeno je 18. januara 160 ugovora za stipendije iz Fonda Bejtu-l-mal Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
Među njima je 100 studenata, 40 učenika srednjih škola, 13 učenika i sedam studenata sa posebnim potrebama, 18 učenika generacije u medresama, 10 stipendija za pobjednike na takmičenju iz Sire Allahovog poslanika koje je provela Uprava za obrazovanje i nauku, odnosno Odjel za vjeronauku sa nastavnicima i profesorima vjeronauke u školama, te 10 stipendija učenicima i studentima u Sandžaku.
Ovo je šesta godina da Ured za društvenu brigu raspisuje konkurs za dodjelu stipendija učenicima srednjih škola i studentima. Od 732 prispjela zahtjeva prioritet za odabir stipendista imali su učenici i studenti sa najboljim prosjekom, oni sa slabijim socijalnim statusom, koji žive u višečlanim porodicama u kojima nema stalno zaposlenih.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Svečani koncert Sarajevske filharmonije u Vijećnici 5....
- 02 Jun, 2026
Jedinstven umjetnički doživljaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jun, 2026