BIHAMK: Saobraća se po pretežno suhom ili djelomično vlažnom kolovozu
Saobraća se po pretežno suhom ili djelomično vlažnom kolovozu.
Tokom dana, zbog aktuelnih radova, sporije se saobraća na magistralnim putevima: Jablanica-Mostar (Potoci), Sarajevo-Trnovo (Krupac) i Ključ-Bosanski Petrovac (Lanište).
Na magistralnom putu Zenica-Nemila, kroz tunel Vranduk, od 05.00 sati do 21.00 sat saobraća se dvosmjerno. Od 21.00 sat do 00:30 sati vozila se propuštaju naizmjenično, dok je od 00:30 do 05.00 sati saobraćaj kroz tunel obustavljen. Za vrijeme obustave vozila do 7,5 tona ukupne mase mogu koristiti obilaznicu kroz naselje Tetovo, a vozila iznad 7,5 tona alternativne pravce Doboj-Šićki Brod- Sarajevo i Žepče-Zavidovići-Olovo-Sarajevo.
Mjestimična poledica moguća je u planinskim predjelima, kao i na mostovima i prilazima tunelima. Pažnju skrećemo i na učestale odrone zemlje ili kamenja i podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno.
Na graničnim prijelazima trenutno nema dužih zadržavanja.
Iz sigurnosnih razloga obustavljen je saobraćaj za teretna vozila i autobuse na saobraćajnicama prema i od mosta graničnog prijelaza Brčko-Gunja, saopćeno je iz BIHAMK-a.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Svečani koncert Sarajevske filharmonije u Vijećnici 5....
- 02 Jun, 2026
Jedinstven umjetnički doživljaj
Najava za javnost: Privremeno gašenje Vječne vatre zbog...
- 01 Jun, 2026
U utorak, 02.06.2026. godine
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jun, 2026