BIHAMK: Saobraća se po pretežno mokrom kolovozu

BIHAMK: Saobraća se po pretežno mokrom kolovozu
  • 07 Mar, 2020

Na raskvašen snijeg i poledicu ovoga jutra iz BIHAMK-a upozoravaju na putnim pravcima: Livno-Šujica-Kupres, Livno-Glamoč-Mlinište, Tomislavgrad-Šujica i Posušje-Blidinje-Jablanica.

Na ostalim putevima saobraća se po pretežno mokrom kolovozu, a pažnju skrećemo na učestale sitnije odrone zemlje ili kamenja.

Podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno.

Na magistralnom putu Jajce-Crna Rijeka u mjestu Ugarak, zbog sanacionih radova od 07 do 16 sati dolazi do povremenih polusatnih obustava (uz 15-minutno propuštanje vozila). Iza 16 sati na ovoj dionici saobraća se naizmjenično, jednom trakom.

Obustava saobraćaja zbog sanacionih radova na snazi je od 09 do 15 sati i na putnom pravcu Crna Rijeka-Mrkonjić Grad.

Na magistralnom putu Zenica-Nemila, kroz tunel Vranduk, od 05 sati do 21 sat saobraća se dvosmjerno. Od 21 sat do 00:30 sati vozila se propuštaju naizmjenično, dok je od 00:30 do 05 sati saobraćaj kroz tunel obustavljen. Za vrijeme obustave vozila do 7,5 tona ukupne mase mogu koristiti obilaznicu kroz naselje Tetovo, a vozila iznad 7,5 tona alternativne pravce Doboj-Šićki Brod-Sarajevo i Žepče-Zavidovići-Olovo-Sarajevo.

Na graničnim prijelazima ne čeka se duže od 30 minuta.

Zbog radova na izgradnji novog graničnog prijelaza obustavljen je saobraćaj na graničnom prijelazu Deleuša-Vraćenovići.

Iz sigurnosnih razloga obustavljen je saobraćaj za teretna vozila i autobuse na saobraćajnicama prema i od mosta graničnog prijelaza Brčko-Gunja, saopćeno je iz BIHAMK-a.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj