Počeli radovi na izgradnji kanalizacione mreže i uslovljenog cjevovoda u ulici Fra Matije Divkovića
Počeli radovi na izgradnji kanalizacione mreže i uslovljenog cjevovoda u ulici Fra Matije Divkovića.
Radi se o veoma važnom strateškom projektu Općine Novo Sarajevo kojim su obuhvaćene tri mjesne zajednice „Pofalići I“, „Pofalići II“ i „Dolac“.
Predviđena trasa planirane separatne kanalizacione mreže dužine je oko 850 m (od čega je oko 150 m u Drinskoj ulici), te uslovljenog cjevovoda oko 330 m.
Za potrebe realizacije ovog projekta, Općina Novo Sarajevo i KJKP „Vodovod i kanalizacija“ d.o.o. Sarajevo potpisali su Ugovor o izvođenju priključaka na kanalizacionu mrežu. Ukupna vrijednost ugovora iznosi oko 113.600 KM.
Projektom je predviđeno i izvođenje 63 kišna, te 63 fekalna priključka na kanalizacionu mrežu, te 50 priključaka na vodovodnu mrežu. Radove će izvoditi KJKP „Vodovod i kanalizacija“, a priključke finansira Općina Novo Sarajevo.
U planu je i asfaltiranje ulice Fra Matije Divkovića u cijeloj širini.
Dio sredstava za realizaciju ovog projekta, oko 300.000 KM, obezbijeđeno je kroz Sporazum koji je Općina potpisala sa Ministarstvom komunalne privrede i infrastrukture Kantona Sarajevo.
Izvođač radova na izgradnji kanalizacione mreže i uslovljenog cjevovoda u ulici Fra Matije Divkovića je firma „HARYSCO“ d.o.o. Sarajevo. Ukupna vrijednost projekta je oko 900.000 KM.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Svečani koncert Sarajevske filharmonije u Vijećnici 5....
- 02 Jun, 2026
Jedinstven umjetnički doživljaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jun, 2026