Bh. studenti izrađuju zaštitne vizire za medicinsko osoblje
MOSTAR, 25. marta (FENA) - Studentski zbor Sveučilišta u Mostaru (SUM) i studenti Fakulteta strojarstva, računarstva i elektrotehnike SUM-a pokrenuli su akciju izrade zaštitnih vizira za medicinsko osoblje te su u potrazi za ljudima dobre volje koji bi im, nezavisno o lokaciji, pomogli pri izradi zaštitnih vizira za obližnje bolnice.
Potrebni su im 3D printeri dimenzija cca minimalno 200×200×200 (treća dimenzija može varirati) i materijal filament kojim bi izrađivali okvire vizira na koje se postavlja plastična savitljiva folija za zaštitu samog lica, saopćeno je u srijedu iz Studentskog zbora SUM-a.
"Ukoliko poznajete pojedince ili firme koje bi nam pomogle u inicijativi, molimo vas da podijelite informaciju, kako bi što prije obezbijedili one koji svoje zdravlje riskiraju zbog našeg", poručuju studenti.
Studenti rade na nabavi elastičnih traka širine cca 2 cm te samih folija koje su sastavni dio vizira te im je i tu svaka pomoć dobro došla.
Za sada, na području Mostara i okolice, imaju nekoliko pojedinaca koji su već počeli sa izradom.
Ukoliko poznajete nekoga ili ste sami spremni pridružiti im se, možete se javiti na [email protected] ili putem stranica na društvenim mrežama Studentskog zbora Sveučilišta u Mostaru, navodi se u saopćenju.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026