U Kantonu Sarajevo do sada koronavirusom zaraženo 57 osoba, dvije izliječene
SARAJEVO, 9. aprila (FENA) - U posljednja 24 sata u Kantonu Sarajevo je na koronavirus testirano 87 osoba i nema novih zaraženih. Hospitalizirano je 13 osoba sa srednje teškim kliničkim slikama, jedan pacijent je na respiratoru, a u oporavku su dva pacijenta.
- Od 30. januara do 8. aprila u Kantonu Sarajevo testirana je 871 osoba, pozitivnih na koronavirus je 57, od čega su četiri retestirana, potpuno izliječenih je dvoje, te četiri pacijenta sa smrtnim ishodom - kazala je danas predsjednica Kriznog štaba Kantona Sarajevo Aida Pilav na online konferenciji za medije.
Pilav je navela da je stav Kriznog štaba KS da smrtni ishod sugrađana ne komentira, jer je u toku krivični postupak koji je pokrenulo Tužilaštvo KS sa ciljem utvrđivanja odgovornosti svih aktera.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Avdić i Džehverović ugostili delegaciju Grada Izmira
- 10 Jul, 2026
Delegacija predvođena gradonačelnikom Tugayem
Grad Sarajevo odao počast žrtvama genocida u Srebrenici...
- 09 Jul, 2026
Deset identificiranih žrtava
Centar za postkonfliktna istraživanja i Grad Sarajevo:...
- 09 Jul, 2026
Škola za mlade Srebrenica koju organizuje PCRC
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jul, 2026