Potvrdila Izetbegović: Na KCUS-u više nema pacijenata koji su zaraženi koronavirusom
Na Klinici za plućne bolesti Podhrastovi u Sarajevu trenutno više nema pacijenata pozitivnih na koronavirus.
U ovoj zdravstvenoj ustanovi konačno više nema hospitaliziranih pacijenata kojima je potvrđena infekcija COVID-a 19, potvrdila je za Klix.ba direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, Sebija Izetbegović.
"To je divna vijest, nemamo nikakvih najava ni za nove pacijente, a nema ni novih pozitivnih", poručila je Izetbegović.
Prema informacijama Zavoda za javno zdravstvo, u KS je trenutno 10 aktivnih slučajeva zaraženosti koronavirusom, ukupno potvrđenih slučajeva bilo je 122, od toga je izliječeno 96 osoba, veliki broj njih i na Podhrastovima.
U bolnicama širom Federacije BiH u zdravstvenim ustanovama se nalazi 29 osoba pozitivnih na ovaj virus, a nijedna osoba nije na respiratoru, odnosno u teškom zdravstvenom stanju.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Avdić i Džehverović ugostili delegaciju Grada Izmira
- 10 Jul, 2026
Delegacija predvođena gradonačelnikom Tugayem
Grad Sarajevo odao počast žrtvama genocida u Srebrenici...
- 09 Jul, 2026
Deset identificiranih žrtava
Centar za postkonfliktna istraživanja i Grad Sarajevo:...
- 09 Jul, 2026
Škola za mlade Srebrenica koju organizuje PCRC
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jul, 2026