Muzej 'Alija Izetbegović' uskoro izdaje 'Izabrana djela Alije Izetbegovića'
SARAJEVO, (FENA) - Muzej "Alija Izetbegović" u Sarajevu uz redovne aktivnosti te institucije priredio je za štampu komplet izabranih djela prvog predsjednika Predsjedništva Republike BiH Alije Izetbegovića koji bi trebao da izađe iz štampe sredinom ili krajem jula.
Potvrdila je to Feni direktorica Muzeja Nađa Berberović, navodeći da će se u kompletu "Izabrana djela Alije Izetbegovića" naći naslovi: "Islamska deklaracija", "Islam između istoka i zapada", "Sjećanja" i "Moj bijeg u slobodu".
Izdavač knjiga je Muzej "Alija Izetbegović", a firma Ilum d.o.o. oficijelni distributer za BiH i inostranstvo. Glavni urednik izabranih djela je Faris Nanić, a autori predgovora su, pored Nanića, Hilmo Neimarlija, Samedin Kadić i Enes Karić. Dizajn je radio Emir Oručević.
Direktorica Berberović kaže da je do 20. jula moguće rezervirati komplet izabranih djela po promotivnoj cijeni putem maila: [email protected], kao i putem Facebook i Instagram stranice Muzeja.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Puharić otvorio 3. međunarodni dječiji fudbalski turnir...
- 04 Jun, 2026
Više od 3.000 djece iz deset zemalja
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom pozorištu
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jun, 2026