Zamjenik gradonačelnika Šarić: Raznovrstan repertoar, vrhunski umjetnici i djela obilježja su 26. Sarajevskih večeri glazbe

Zamjenik gradonačelnika Šarić: Raznovrstan repertoar, vrhunski umjetnici i djela obilježja su 26. Sarajevskih večeri glazbe
  • 09 Sep, 2020

Ovogodišnji 26. festival Sarajevske večeri glazbe (SVEM) predstavit će se u digitalnom izdanju.

Festival klasične glazbe sinoć je otvoren izvođenjem djela Ludwiga van Beethovena povodom obilježavanja 250 godina od rođenja ovog glazbenog genija: virtualnim koncertom Sarajevska filharmonija pod dirigentskom palicom Samre Gulamović, te nastupom violinistice Alene Baeve iz Varšave i ukrajinskog pijaniste Vadyma Kholodenka.

Prema riječima zamjenika gradonačelnika Ivice Šarića, raznovrstan repertoar, vrhunski umjetnici i djela obilježja su 26. izdanja Festivala.

“Narednih dana svjedočit ćemo online prikazivanju sjajnih koncerata klasične glazbe u sklopu izuzetno vrijedne manifestacije kulture i umjetnosti, koju je Gradsko vijeće proglasilo od posebnog značaja za Grad Sarajevo“, istaknuo je Šarić. 

Zamjenik gradonačelnika kaže da održavanje SVEM-a i u ovim izvanrednim okolnostima potvrđuje da je Sarajevo, poput drugih europskih i svjetskih prijestolnica, grad festivala s tradicijom od više desetljeća.

Digitalno festivalsko izdanje SVEM-a nastavit će se u četvrtak, 10. rujna u 20 sati koncertom našeg najboljeg gitariste Sanela Redžića iz crkve sv. Nikolaja i Jakoba u Erfurtu (Njemačka), koji će izvesti djela Bacha, de Falle, Weissa, Tarrege...

Završnica virtualnog izdanja Festivala rezervirana je za subotu, 12. rujna u 19 sati, kada će se na Trgu Susan Sontag - Pozorišni trg izvesti čuveni Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta iz pijeteta prema žrtvama koronavirusa kod nas i u svijetu.

Soliste Aidu Čorbadžić, Amilu Ravkić, Amira Saračevića i Ivana Šarića će, pod dirigentskom palicom maestra Ive Lipanovića, pratiti Zbor Opere Narodnog kazališta i orkestar Sarajevske filharmonije, a u režiji Dine Mustafića.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj