U Olimpijskom muzeju 14. i 15. listopada radionice za mlade o olimpijskom naslijeđu

U Olimpijskom muzeju 14. i 15. listopada radionice za mlade o olimpijskom naslijeđu
  • 13 Oct, 2020

(FENA) - Olimpijski komitet BiH, u suradnji s Međunarodnim olimpijskim komitetom najavio je, za 14. i 15. listopad u obnovljenoj zgradi Olimpijskog muzeja, dvodnevnu umjetničku radionicu o temi bogatog olimpijskog naslijeđa.

Sudjelovat će 40 talentiranih učenika, koji će biti podijeljeni u dvije skupine.

Za prvu skupinu planirano je 20 učenika Srednje škole primijenjenih umjetnosti, a za drugu 20 učenika sarajevskih osnovnih škola (deset učenika iz Osnovne škole 'Safet beg Bašagić' i deset učenika iz Osnovne škole Katoličkog školskog centra).

- Nakon spektakularnog otvaranja, to je nastavak aktivnosti Olimpijskog komiteta BiH na očuvanju Muzeja i vrijednosti na kojima su sagrađeni najsvjetliji trenuci olimpijske povijesti Sarajeva i BiH - navodi se iz Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.

Radionici će prethoditi kratko predavanje o olimpijskom naslijeđu, uz pridržavanje epidemioloških preporuka mjerodavnih kriznih stožera. Učenicima će biti podijeljene zaštitne maske i majice.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj