Zavod zdravstvenog osiguranja KS: PCR testiranje i u privatnim laboratorijama

Zavod zdravstvenog osiguranja KS: PCR testiranje i u privatnim laboratorijama
  • 03 Nov, 2020

(FENA) - Zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo osigurao je sredstva, te sukladno Zakonu o javnim nabavkama BiH, proveo postupak za ugovaranje usluga PCR testiranja s certificiranim privatnim laboratorijama.

U izuzetno otežanim uvjetima, uslijed trenutne higijensko-epidemiološke situacije, razumijevajući žurnost te uloživši maksimalne napore, Zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo je, sukladno Zaključku Vlade KS, u roku od pet dana uspio pripremiti i donijeti izmjene Plana nabavki za 2020. godinu te raspisati Javni poziv za usluge PCR testiranja, saopćeno je iz Zavoda zdravstvenog osiguranja KS.

Tijekom vikenda, zaključeni su ugovori s tri privatne laboratorije: Privatni mikrobiološko parazitološki laboratorij, PZU "Eurofarm-Centar Poliklinika" te Privatna Zdravstvena ustanova Zavod za biomedicinsku dijagnostiku i ispitivanje "Nalaz".

Tijekom današnjeg dana očekuje se potpisivanje ugovora s još jednom laboratorijom,  Zdravstvenom ustanovom "ALEA dr. Kandić".

Imajući u vidu da je Javni poziv otvoren 14 dana, iz Zavoda zdravstvenog osiguranja KS pozivaju i sve ostale koji ispunjavaju uvjete da se prijave, dostave svoje ponude i zaključe ugovore sa Zavodom.

Na ovaj način smo osigurali da se izvrši analiza svih prikupljenih uzoraka u JU Dom zdravlja KS, od kojih su neki već prije dva dana dostavljeni u privatne laboratorije, odmah po zaključenju ugovora. Također, na ovaj način su u narednom razdoblju osigurani dostatni kapaciteti za blagovremene analize svih uzoraka uzetih od osiguranika, a sve kako bi se građanima pružila odgovarajuća usluga, navodi se u saopćenju. 

Sve privatne laboratorije će biti uvezane u jedinstveni informacijski sustav Zavoda, tako da će građani informacije o svojim nalazima moći dobiti putem naše viber aplikacije, ukoliko se registriraju za takvu vrstu prijema nalaza. Za ovu namjenu je Zavod do kraja godine osigurao dodatnih 900.000 KM.

Iz Zavoda zdravstvenog osiguranja KS naglašavaju da su im interesi osiguranika Kantona Sarajevo na prvom mjestu te da su spremni raditi i danonoćno kako bi osigurali uvjete za blagovremeno pružanje usluga.

U tom smislu, a putem zaključenog sporazuma s UNDP, pokrenuli su i postupak nabavke 10.000 brzih antigenskih testova u ukupnoj vrijednosti od oko 220.000 KM. Količina od 2.000 testova je već isporučena, a u narednim danima bit će isporučeno i preostalih 8.000.

Svakako ćemo i u narednom razdoblju aktivno pratiti stanje, i svoje poslovanje, usluge i financijska sredstva, u mjeri u kojoj je to u nadležnosti Zavoda, usmjeravati sukladno prioritetima i potrebama osiguranika Kantona Sarajevo. Molimo sve građanke i građane Kantona Sarajevo da se i dalje ponašaju odgovorno, te da se svi zajedno pridržavamo mjera i preporuka zdravstvenih stručnjaka, kako bi se širenje virusa što prije zaustavilo i održalo pod kontrolom, poručili su iz Zavoda zdravstvenog osiguranja KS. 

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj