Europski dan art filma u kinu Meeting Point, ulaz besplatan
(FENA) - Europski dan art filma (European Arthouse Cinema Day – EACD) slaveći europsku kinematografiju i art kino bit će obilježen u nedjelju, 8. studenoga u brojnim kinima.
I kino Meeting Point u Sarajevu obilježit će taj dan, a ove godine bit će prikazana dva filma uz besplatan ulaz za sve posjetitelje: u 17 sati film Pjera Žalice "Koncentriši se, baba", u 20 sati "Corpus Christi" Jana Komase, u suradnji s Veleposlanstvom Poljske u BiH.
Za European Arthouse Cinema Day besplatne ulaznice se mogu preuzeti u Meeting Pointu sat vremena prije početka projekcije, saopćeno je iz kina Meeting Point.
Na programu kina Meeting Point u redovnim terminima u 17 i 20 sati publika ima priliku pogledati novi film Jasmile Žbanić "Quo Vadis, Aida?", bh. kandidat za nagradu "Oscar" za najbolji strani film. Ovaj film je svjetsku premijeru imao u natjecateljskom programu Venecijanskog filmskog festivala, nakon čega je prikazan i na Toronto Film Festivalu. Nagrađen je na El Gouna festivalu u Egiptu – za najbolji film i najbolju glumicu (Jasna Đuričić) te za najbolji strani film na filmskom festivalu u Antaliji (Turska).
Od 11. do 13. studenoga u kinu Meeting Point u 20 sati bit će održani Dani novog slovenačkog filma.
Svi programi u kinu Meeting Point realiziraju se sukladno svim epidemiološkim mjerama i preporukama nadležnih službi, a broj mjesta je ograničen, saopćeno je.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo