Ermin Sijamija: EYOF nas je vratio u središte pozornosti svjetske javnosti
Poznati, dodali bismo i jedan od omiljenih bh. glumaca, Ermin Sijamija, bio je dijelom spektakularnog otvorenja Europskog olimpijskog festivala za mlade, EYOF 2019.
Voditeljski duo činio je s kolegicom Naidom Kundurović-Zečević.
Povodom obilježavanja godišnjice EYOF-a, za Sarajevo.ba govori o ovim iskustvima i benefitima koje je Olimpijada mladih donijela našem gradu, ali i zemlji.
S velikim iskustvom javnog posla, bili ste dio i Svečane ceremonije otvaranja EYOF-a 2019. Koliko se ta Vaša uloga razlikovala od svih prethodnih?
Većina mog poslovnog iskustva vezana je za rad u kazalištu i na filmu. Posao voditelja je nešto sasvim drugačije. Za mene u tom trenutku nešto novo, a s obzirom da se radilo o tako velikoj i svečanoj manifestaciji, predstavljalo je veliki izazov. O odgovornosti da ne govorim.
Olimpijsko Sarajevo, novi povijesni sportski uspjeh u bosanskohercegovačkoj prijestolnici. Kakav je osjećaj bio izaći pred puno Koševo tog 10. veljače?
Kad se samo sjetim tog osjećaja ponosa, sreće, straha, snage, ljubavi... Sve je bilo nestvarno. Jednostavno, Sarajevo kakvo treba da bude.
Voditeljski duo Sijamija – Kundurović, besprijekoran. Kako je izgledala suradnja s Naidom?
Naida je jednostavno sjajna! Super smo funkcionirali od prvog trenutka. Svojim iskustvom i energijom je uveliko pomogla da ovom događaju doprinesemo najbolje što možemo.
Značaj EYOF-a za naš grad i zemlju je višestruk. Kako na to promatrate iz uloge nekoga tko je bio dio ovog velikog projekta, a kako iz uloge građanina Sarajeva?
To je bio događaj koji nas je vratio u središte pozornosti svjetske javnosti. Događaj koji je pokazao šta je našoj djeci potrebno i čemu se oni raduju. Događaj koji je pokazao da smo uz prave i vrijedne ljude, sposobni mnogo toga uraditi i na kraju, događaj koji nas je bar na trenutak ujedinio i pokazao da zaista možemo zajedno.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić u Vijećnici ugostio učesnike progra...
- 06 Jun, 2026
Grad Sarajevo podržao projekat
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo