Organizacije amputiraca UDAS predstavila zamjenici gradonačelnice Margetić projekt „Zajednice različitih, ali ravnopravnih građana“

Organizacije amputiraca UDAS predstavila zamjenici gradonačelnice Margetić projekt „Zajednice različitih, ali ravnopravnih građana“
  • 02 Aug, 2021

Zamjenica gradonačelnice Grada Sarajeva Anja Margetić primila je danas Amira Mujanovića, projekt-menadžera projekta „Zajednice različitih, ali ravnopravnih građana“, kojeg vodi Organizacije amputiraca UDAS s partnerima.

Cilj projekta je što više angažirati organizacije civilnog društva u procesu europskih integracija BiH u domenu socijalne uključenosti s posebnim naglaskom na prava i nediskriminaciju osoba s invaliditetom. Traje već treću godinu i realizira se u Sarajevu, Banja Luci, Bijeljini, Tuzli i Trebinju, uz financijsku potporu Europske unije.

Za ovo vrijeme, istaknuo je Mujanović, konkretno u Sarajevu organizirali su okrugli stol, treninge, oformili Mrežu žena s invaliditetom i Mrežu preživjelih od mina, pokrenuli grupe uzajamne potpore, a tijekom pandemije COVID-19, distribuirali su pakete s higijenskim, zaštitnim i dezinfekcijskim sredstvima osobama s invaliditetom. Trenutno aktivno rade na uspostavi savjetničke pozicije za prava osoba s invaliditetom u upravama lokalnih zajednica.

Zamjenica gradonačelnice Margetić je pozdravila aktivnosti Organizacije amputiraca UDAS kako bi osnažili inkluziju i podigli kvalitetu života osoba s invaliditetom. Istaknula je da svi zajedno trebamo više činiti na stvaranju okruženja u kojem će svi imati jednake mogućnosti bez obzira na različite sposobnosti.

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj