Gradonačelnica Karić na otvorenju izložbe "Dva umjetnika - Jedna ljubav"

Gradonačelnica Karić na otvorenju izložbe "Dva umjetnika - Jedna ljubav"
  • 21 Oct, 2022

''Dva umjetnika - Jedna ljubav'' naziv je izložbe radova Hanne Dujmović i Rikarda Druškića koja je večeras otvorena u Vijećnici.

Mladi umjetnici su se predstavili s 19 slika iz svog najnovijeg opusa te jednim velikim zajedničkim radom.

Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić je na otvorenju istaknula da „večerašnji susret doživljavamo kao radost životu i umjetnosti uopće, ali i kao značajan doprinos bogatoj kulturnoj i umjetničkoj sceni našeg grada“.

„U Hanni i Rikardu vidim našu mladost koja je izuzetno talentirana, kreativna, inovativna, intrigantna, bez obzira na područje kojim se bavi. Ako je tome još potpuno posvećena, onda će to sigurno raditi najbolje. Autori izloženih djela u svojoj ljubavi zvanoj slikarstvo, upravo čine najbolje“, kazala je Karić. 

Smatra da svaka izložena slika ima vlastitu priču, vlastito životno iskustvo i emociju, vlastiti slikarski izraz i putokaz.

Građani i gosti grada će do 4. studenoga moći pogledati djela suvremene umjetnosti Dujmović i Druškića koji su svjetski priznati i imaju mnoštvo slika u kolekcijama širom svijeta.

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj