Avdić nazočio FPN panelu na temu Dana neovisnosti BiH

Avdić nazočio FPN panelu na temu Dana neovisnosti BiH
  • 05 Mar, 2026

Danas je na Fakultetu političkih nauka Sveučilišta u Sarajevu održan panel posvećen obilježavanju Dana neovisnosti Bosne i Hercegovine.

Panel su pod simboličnim nazivom „Dan neovisnosti: Povijesna odluka i suvremeni izazovi“, uz izložbu Arhiva Federacije BiH, organizirali Asocijacija studenata Fakulteta političkih nauka „SPONA“, u suradnji sa Studentskim parlamentom UNSA i FPN.

Na poziv dekana, prof. dr. Seada Turčala, predsjednika SPONA-e Almina Pehilja i predsjednika SPUS-a Alija Jusovića, obilježavanju je nazočio i gradonačelnik Sarajeva, Samir Avdić.

„Vrlo je važno da o povijesnim procesima razgovaramo s mladima, na sveučilištima. Upravo na njima ostaje odgovornost da čuvaju vrijednosti neovisnosti, mira i zajedničkog života“, poručio je gradonačelnik Avdić.

Sudionici panela bili su Ejup Ganić, Mirko Pejanović, Ivo Komšić, Miro Lazović i Šefik Džaferović.

Govorili su o političkim i društvenim okolnostima koje su prethodile referendumu za neovisnost, značaju odluke građana Bosne i Hercegovine da izaberu put samostalnosti, te izazovima s kojima se država suočava danas.

Dan neovisnosti BiH, Grad Sarajevo je zajedno s Vladom KS i općinama obilježio Svečanom akademijom u Vijećnici, te polaganjem cvijeća i odavanjem počasti na spomen-obilježjima.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj