Potpisan Memorandum o sporazumijevanju za davanje novčane donacije i podrške u Projektu „Revitalizacija Trebevićke žičare“ između Grada Sarajeva i Edmonda Offermanna
Kao prilog tome, gdin. Offerman, putem King Baudouin Foundation iz SAD-a, izražava spremnost donirati finansijska sredstva u iznosu 3,8 miliona švicarskih franaka. Donirana finansijska sredstva bila bi isključivo namijenjena za nabavku novih elektromehaničkih instalacija koje se između ostalog sastoje od pogonskog postrojenja (pokretačka jedinica i prateća oprema sa motorom i motorom za vanredne situacije), zateznog sistema, potrebnog postrojenja za garažiranje kabina, elektromehaničkih dijelova (kontrolnih tabli i ormara, električne opreme), potrebne prateće sigurnosne opreme i ostale opreme potrebne za instalaciju.
Prilikom ugradnje opreme koristit će se isključivo uobičajene evropske norme i odgovarajući standardi kao i evropske preporuke za rekonstrukciju žičara.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Gradonačelnik Avdić primio učesnike međunarodnog naučno...
- 24 Jul, 2026
Sarajevo mjesto susreta mladih naučnika iz cijelog svijeta
Grad Sarajevo: U toku radovi na uklanjanju riječnog mul...
- 24 Jul, 2026
U toku uklanjanje 10.000 m³ riječnog mulja
U sarajevskoj Vijećnici otvorena 21. Internacionalna lj...
- 23 Jul, 2026
Sarajevo ugostilo učesnike iz devet zemalja sa četiri kontinenta
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jul, 2026