Svečano otvoreno igralište na Dobrinji

Svečano otvoreno igralište na Dobrinji
  • 21 Jun, 2017

U neposrednoj blizini vrtića „Kadifica“ na Dobrinji danas je svečano otvoreno dječje igralište, jedno od najopremljenijih na području općine Novi Grad, koji će biti u sastavu Javne ustanove „Djeca Sarajeva“. Projekt zajednički financiraju Grad Sarajevo i Općina Novi Grad.

igralište dobrinja 2

U nazočnosti brojnih gostiju, svečanim presijecanjem vrpce, igralište su otvorili djeca vrtića „Kadifica“ zajedno s gradonačelnikom Sarajeva Abdulahom Skakom, načelnikom općine Novi Grad Semirom Efendićom i zamjenicom ravnateljice vrtića „Kadifica“ Amelom Buljubašić.

Gradonačelnik Skaka je istaknuo kako Sarajevo želi biti grad po mjeri djeteta, te da će i dalje raditi na približavanju javnih prostora djeci.

igralište dobrinja 1

Prema riječima načelnika Efendića, igralište je ograđeno, tako da su uvjeti za djecu puno bolji, prije svega zbog pasa lutalica, higijene i sl. Opremljeno je mobilijarom i modernim spravama za igru.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj