Gradonačelnik Skaka podržao mlade sportaše
Stranica Fudbal Talent International je s ciljem potpore mladim sportskim nadama, pokrenula nagradnu akciju “Moj naj gol/potez”, a svi su javno pozvani da dostave snimke najboljih golova ili lijepih poteza koji su igrači uzrasta od 6 do 19 godina napravili.
Fudbal Talent za regiju Jugoistočne Europe dodijelio je priznanja u spomenutoj akciji, a dobitnici su: Neriman Kočević (BiH), Bojan Prelević (Crna Gora), Jasin Rašljanin (Srbija) i Anes Krdžalić (Hrvatska).

Posebno priznanje dobio je dječak Alen Barakovac iz Sarajeva za izuzetnu gestu kada je na nedavno održanom turniru «Delminium kup 2018», džentlmenskim manirom i bez ikakvog utjecaja odraslih, nesebično odlučio da se odrekne nagrade za najboljeg strijelca turnira u korist svog suigrača Džana, budući da su obojica postigli isti broj golova.
Zlatno priznanje za poseban doprinos mladim sportskim nadama, gradonačelniku Skaki je uručio dr. Emir Kurtić, ugledni sarajevski sveučilišni profesor i istaknuti sportski djelatnik. Susretu su nazočili i mladi sportaši.
"Alen i Džan su nam ovim potezom pokazali da su sjajni nogometaši, ali i veliki momci. Sve su nas podsjetili koliko je dijeljenje bitno, a žrtva za suigrače neophodna. Obojici od srca zahvaljujemo na ovom vrijednom predavanju iz područja timskog rada" - istaknuo je Skaka.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Svečani koncert Sarajevske filharmonije u Vijećnici 5....
- 02 Jun, 2026
Jedinstven umjetnički doživljaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jun, 2026