Izložba poštanskih marki i starih razglednica posvećena Danu grada Sarajeva
U sklopu obilježavanja Dana Grada Sarajeva, danas je otvorena Izložba poštanskih marki, pisama, starih razglednica i novca iz zbirki 15 sarajevskih kolekcionara. Ovu jedinstvenu izložbu koju je podržao Grad Sarajevo, organiziralo je Društvo filatelista i numizmatičara Kantona Sarajevo.
Predsjednik Društva Kemal Taljanović naveo je da su za ovu izložbu izabrani razni motivi kako bi pobudili interes za kolekcionarstvo, posebno mladih naraštaja, jer se iz tog hobija može mnogo naučiti.

Građani, gosti i turisti grada izložbu mogu pogledati do 15. travnja u Gazi Gusrev-begovoj knjižnici. Društvo filatelista i numizmatičara ove godine obilježava 140 godina od izdavanja prve bh. marke i 70 godina od osnivanja Saveza filatelista.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Zamjenik Puharić na otvorenju 3. Međunarodnog sajma gra...
- 02 Jun, 2026
Trodnevni skup u prostoru Centar Skenderija
Grad Sarajevo: Radovi na tekućem održavanju spomenika V...
- 02 Jun, 2026
Vrijednost ugovorenih radova iznosi 105.051,96 KM sa PDV-om
Svečani koncert Sarajevske filharmonije u Vijećnici 5....
- 02 Jun, 2026
Jedinstven umjetnički doživljaj
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jun, 2026