Skaka se sastao s Adamom Diengom, podtajnikom UN-a i specijalnim savjetnikom generalnog tajnika UN-a za prevenciju genocida
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka sastao se s Adamom Diengom, podtajnikom Ujedinjenih nacija i specijalnim savjetnikom generalnog tajnika UN-a za prevenciju genocida.
Gradonačelnik je visokog dužnosnika Ujedinjenih nacija upoznao s radom, mandatom i projektima Informativnog centra o Međunarodnom krivičnom sudu za bivšu Jugoslaviju (MKSJ).

„Institucionalno pamćenje je naše pravo i obveza. To je najsnažniji doprinos borbi protiv negacije, poricanja i relativiziranja genocida i ratnih zločina koji su se dogodili u Bosni i Hercegovini, ali i doprinos prevenciji najstrašnijih zločina širom svijeta. U tome imamo potporu Međunarodnog rezidualnog mehanizma za kaznene sudove iz Haga, s kojim vrlo aktivno i uspješno surađujemo“, poručio je gradonačelnik Skaka tijekom sastanka.
Gradonačelnik Skaka je gostu predstavio dosadašnje aktivnosti i planove Informativnog centra koji uspješno djeluje u sastavu Gradske uprave. Također, upoznao ga je nedavnim transferom ovjerenih presuda iz Haga u Informativni centar u Vijećnici.

Dieng je pokazao interes i potporu za projekte Grada Sarajeva koji doprinose pomirenju i čuvanju istine o BiH.
Posebno je tijekom razgovora naglasio lidersku ulogu gradonačelnika Skake, ističući da njegov angažman u organizaciji Europskog olimpijskog festivala za mlade (EYOF) i u brojnim drugim pothvatima predstavlja primjer i model djelovanja mladog i energičnog političara.
Dieng je tijekom posjete obišao Informativni centar o MKSJ te veleljepni objekt sarajevske Vijećnice.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i porodicama
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Tue Jul, 2026