Vlada KS imenovala nove vršitelje dužnosti predsjednika i članove Upravnog odbora JU „Dom zdravlja KS“
Vlada Kantona Sarajevo je na današnjoj 13. izvanrednoj sjednici imenovala vršitelje dužnosti predsjednika i članove Upravnog odbora Javne ustanove „Dom zdravlja KS“.
Za v.d. predsjednika ovog upravljačkog tijela imenovan je Abud Sarić, dok će njegovi članovi od danas biti Milan Mandilović, Saša Mandić, Dinko Remić i Aida Kikić.
Prethodno je Vlada KS donijela Rješenje o razrješenju dosadašnjeg Upravnog odbora ove zdravstvene ustanove.
Razlog ovom razrješenju i imenovanju je dodatno unapređenje pružanja primarne zdravstvene zaštite, a koja u vremenu intenzivne borbe protiv pandemije koronavirusa ima značajnu ulogu, navodi se u saopćenju Vlade KS.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i obiteljima
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026