Radovi na izgradnji Europske kuće kulture odvijaju se planiranom dinamikom
SARAJEVO, 28. travnja (FENA) - Načelnik općine Centar Nedžad Ajnadžić, zajedno ministrom prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo Farukom Kapidžićem, obišao je lokalitet nekadašnje Austrijske kuće, preko puta naselja Ciglane, u parku Kemala Montena, gdje su u tijeku radovi na izgradnji prve faze Europske kuće kulture i nacionalnih manjina.
Radove izvodi građevinska tvrtka "Džekos" d.o.o. Sarajevo koja je nakon provedene tenderske procedure izabrana kao najpovoljniji izvođač. Prvu fazu izgradnje Europske kuće kulture i nacionalnih manjina u cijelosti financira Općina Centar u iznosu 398.730,57 KM.
Načelnik Ajnadžić je prilikom obilaska naglasio da je ovaj projekt visokopozicioniran na ljestvici prioriteta Općine Centar.
Mjerodavna općinska služba je u suradnji s Asocijacijom arhitekata u Bosni i Hercegovini provela proceduru odabira idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja "Austrijske kuće", saopćeno je iz Općine Centar.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Dan koji Sarajevo nikada neće zaboraviti: 33 godine od...
- 22 Jul, 2026
Najduža opsada jednog glavnog grada u savremenoj historiji
Grad Sarajevo dio globalne Urban95 mreže: Nova znanja z...
- 21 Jul, 2026
Sarajevo jača urbane politike prilagođene djeci i obiteljima
Gradonačelnik Samir Avdić dočekao srebrne heroje iz Kin...
- 18 Jul, 2026
Doček reprezentativaca BiH u sjedećoj odbojci
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Wed Jul, 2026
Wed Jul, 2026