Memorandum o razumijevanju između Grada Sarajeva i Aušvic Instituta
Grad Sarajevo će u partnerstvu sa Aušvic Institutom za prevenciju genocida i masovnih zločina (AIPG) sarađivati i realizirati informativne, edukativne i istraživačke sadržaje od zajedničkog interesa.
Tim povodom je danas u Vijećnici gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić primila direktoricu Aušvic instituta, Gabrielu Ghindea sa saradnicima.
Gradonačelnica Karić i direktorica ove međunarodne nevladine organizacije sa sjedištem u Bukureštu i New Yorku, potpisale su Memorandum o razumijevanju.
Ovim dokumentom su definisani ciljevi i modaliteti buduće saradnje kroz djelokrug rada Informativnog Centra Sarajevo, kao unutrašnje organizacione jedinice Grada.
„Na ovaj način potvrđujemo opredijeljenost gradske administracije da razvija i jača mandat Centra, kao mjesta edukacije, istraživanja i spoznaje historijskih činjenica. Njegov rad je značajan za sadašnjost i budućnost“, istakla je gradonačelnica Karić.
Poručila je da je naša je kolektivna odgovornost da se nastavimo boriti za pravdu i istinu i da njegujemo kulturu sjećanja.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
In memoriam: Preminuo veliki bh. slikar Edin Numankadić
- 23 Jun, 2026
Dobitnik Šestoaprilske nagrade Grada Sarajeva
Avdić za „Sarajevo Rocks 2026“: Muzika je danas spojila...
- 21 Jun, 2026
Jedinstveni muzički spektakl na Trgu BiH
Gradonačelnik Avdić na ceremoniji polaganja zakletve no...
- 21 Jun, 2026
U prisustvu brojnih zvanica i porodica
Obilježena godišnjica masakra u OŠ „Skender Kulenović“...
- 18 Jun, 2026
Sjećanje na nevino ubijene građane tokom opsade
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo