Gradonačelnik Avdić na ceremoniji polaganja zakletve nove generacije kadeta MUP KS

Gradonačelnik Avdić na ceremoniji polaganja zakletve nove generacije kadeta MUP KS
  • 21 Jun, 2026

Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić prisustvovao je danas svečanosti polaganja zakletve LIII generacije kadeta Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, koji su uspješno završili osnovnu policijsku obuku za čin „Policajac“ na Policijskoj akademiji Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova.

Svečana ceremonija upriličena je na Trgu IV Viteške brigade na Ilidži, gdje su kadeti, u prisustvu svojih porodica, prijatelja i brojnih zvanica, položili zakletvu i time obilježili početak profesionalne službe.

Tom prilikom istaknuta je važnost kontinuiranog jačanja policijskih kapaciteta kroz uključivanje novih, stručno osposobljenih kadrova, koji će svojim radom doprinositi sigurnosti građana, zaštiti javnog reda i mira te izgradnji povjerenja između policije i zajednice.

Grad Sarajevo upućuje čestitke novoj generaciji policajaca uz želju da svoju dužnost obavljaju časno, odgovorno i profesionalno, na dobrobit svih građana Kantona Sarajevo i Bosne i Hercegovine.

 

Podijeli:

Najnoviji sadržaj