Puharić na koncertu „Ariela – židovske kompozitorice, za sjećanje i nadu“

Puharić na koncertu „Ariela – židovske kompozitorice, za sjećanje i nadu“
  • 27 Jan, 2025

Gradonačelnik Sarajeva Predrag Puharić nazočio je koncertu „Ariela – židovske kompozitorice, za sjećanje i nadu“, održanom večeras u sarajevskoj Židovskoj općini, u okviru programa komemoracije Dana sjećanja na žrtve holokausta.

Koncert je posvećen glazbenoj baštini manje poznatih židovskih kompozitorica s porukom „ako njihova sudbina nije zaboravljena, njihova glazba neće izblijedjeti.“

Iza svake umjetnice, čija su djela izvele austrijska pijanistica Sigrid Hagn i violistica - članica Salzburške filharmonije Sonja Novčić, krije se dramatična sudbina i jedinstveno glazbeno stvaralaštvo.

Ovo glazbeno večer zajedno su realizirali Austrijski kulturni forum Sarajevo i Židovska općina Sarajevo, kao podsjetnik na snagu umjetnosti koja prkosi zaboravu.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj