Puharić na koncertu tria SA Sinfonietta: Sarajevo je bilo i uvijek će biti grad kulture i inspiracije

Puharić na koncertu tria SA Sinfonietta: Sarajevo je bilo i uvijek će biti grad kulture i inspiracije

Večeras je koncertna sala „Cvjetko Rihtman“ u Srednjoj glazbenoj školi odjekivala bezvremenskim zvucima Johanna Sebastiana Bacha i Luigija Boccherinija, u izvedbi tria SA Sinfonietta, kojeg čine violinistkinje Alma Dizdar i Tamara Arsovski te violončelistkinja Belma Alić.

Ovaj jedinstveni glazbeni događaj, održan u sklopu projekta Dijahronijski kontrapunkt, bio je pravi praznik umjetnosti, posvećen istraživanju bogatstva glazbene interakcije, afirmaciji umjetnika i kulturnoj razmjeni.

Među nazočnima je bio i gradonačelnik Sarajeva, Predrag Puharić, koji je istaknuo:

"Glazba je univerzalni jezik koji briše granice, spaja ljude i širi poruke ljubavi i mira. Večeras smo svjedočili umjetnosti koja nadilazi vrijeme i prostor, potvrđujući da je Sarajevo oduvijek bilo, i uvijek će biti, grad kulture i inspiracije mnogima“.

British Council podržao je koncert u okviru projekta Kultura i kreativnost za Zapadni Balkan (CC4WBs), s ciljem jačanja kulturnog i kreativnog sektora i njegovog društveno-ekonomskog utjecaja u regiji.

Drugi koncert u sklopu ovog projekta zajedno su realizirali Udruga za razvoj glazbene umjetnosti i pedagogije „SA Sinfonietta“ iz Sarajeva i Udruga „Hila“ iz Zrenjanina.

Podijeli:

Najnoviji sadržaj