Zamjenik gradonačelnika Ranko Čović otvorio izložbu fotografija Zijaha Gafića - „20 godina kasnije - Fotografsko putovanje kroz Post-Daytonsku BiH“ u Vijećnici
Zamjenik gradonačelnika Sarajeva Ranko Čović otvorio je večeras u Vijećnici izložbu fotografija Zijaha Gafića pod nazivom „20 godina kasnije - Fotografsko putovanje kroz Post-Daytonsku BiH“.
„Da je svaka Gafićeva izložba fotografija prožeta snažnom ljudskom porukom dokazuje i ovo njegovo fotografsko putovanje koje ima edukativni, socijalni, umjetnički, humani i humanistički karakter“, kazao je Čović te dodao da je grad Dayton ušao u povijest Sarajeva i Bosne i Hercegovine, kao što su Sarajevo i Bosna i Hercegovina postali dijelom povijesti Daytona.
„Za nas koji smo rat proveli ovdje riječ Dayton znači mir, slobodu, vjeru i nadu u bolje sutra, jedno opće ohrabrenje, poštivanje drugog i drugačijeg“, istaknuo je zamjenik gradonačelnika Čović.
Nazočne je pozdravila i predstavnica Veleposlanstva Sjedinjenih Američkih Država Stephanie Altman-Winans kazavši da će ova izložba obogatiti kulturni život BiH, „a ona ujedno predstavlja i sve ono što je BiH i što može postati u budućnosti“, naglasila je Altman-Winans.
Programska koordinatorica dokumentarne fotografije „State of the Union, #soubosnia“, Elma Selman istaknula je da je projekt imao za cilj istražiti i dokumentirati realnost i život u BiH 20 godina nakon Daytonskog mirovnog sporazuma, a na fotografijama večeras prikazan je finalni zapis tog istraživanja.

Fotografski zapis putovanja od oko 60 fotografija bit će izložen javnosti od 14. do 31. prosinca 2015. Izložbu je organizirala Udruga „Pravo Ljudski“ u okviru projekta dokumentarne fotografije „State of the Union, #soubosnia“, kojeg je podržalo Američko veleposlanstvo u Sarajevu.
Zijah Gafić je višestruko nagrađivani fotoreporter, čije radove redovito od 1999. godine objavljuju vodeće međunarodne publikacije.
Podijeli:
Najnoviji sadržaj
Program obilježavanja 130 godina Vijećnice krunisan sve...
- 05 Jun, 2026
U organizaciji Grada Sarajeva i JP Sarajevo
Zamjenik Puharić na otvorenju izložbe „Izgrađeni okoliš...
- 05 Jun, 2026
Postavka u Zemaljskom muzeju do 30. juna
Zamjenik gradonačelnika Puharić u posjeti EUFOR-ovoj ba...
- 05 Jun, 2026
Na poziv komandanta EUFOR-a u BiH
Пухарић отворио 3. међународни дјечији фудбалски турнир...
- 04 Jun, 2026
Више од 3.000 дјеце из десет земаља
Puharić na 5. Sarajevo Photography Festivalu: Sarajevo...
- 04 Jun, 2026
Svečanost u Narodnom kazalištu
Gradsko vijeće
MKSJ Sarajevo
Fri Jun, 2026